BİLET AL

Cazzip Project

Cazzip Project, 2012 yılında Modern Müzik Akademisi’nde bir araya gelen Erhan Ertetik ve Ertuğrul Biber’e, sonrasında Aslı Özer’in katılmasıyla ortaya çıktı.
 

21. İstanbul Caz Festivali Genç Caz yarışmasını kazanarak festivalde sahne alan grubun en büyük amacı hissettikleri ve çalmak istedikleri müziği yaparak içlerindeki müziği ortaya koyabilmek.
 
Piyanoda Aslı Özer, bas gitarda Erhan Ertetik ve davulda Ertuğrul Biber’den oluşan Cazzip Project’in Mart ayında çıkardıkları ilk albümü “Stories”, çok bölümlü ve değişken ritimli parçalardan oluşmasıyla fark yaratıyor. Her parçanın ayrı bir hikayesi olması nedeniyle “Stories” adını alan albüm, grubun 5 yıl süren çalışmasının sonucu hayata geçti ve Cem Çatık prodüktörlüğünde Bubinga Records’ta kaydedildi.
Albümün mastering’i Pieter Snapper tarafından Babajim Istanbul Studios & Mastering’te tamamlanırken, kayıt ve mix’i ise yine Cem Çatık’a ait. Cazzip Project; Esbjorn Svensson Trio, Chick Corea Elektric Band, Hiromi Uehara, Avishai Cohen, Gogo Penguin gibi isimlerden etkileniyor.
 
Aslı Özer (p), Erhan Ertetik (b), Ertuğrul Biber (d).